Oczywiście chodzi o naukę koreańskiego pisma. Chciałbym mieć w przyszłości pasywną znajomość koreańskiego. Język ten wiele zapożyczał z chińskiego, a gramatykę ma podobną do japońskiego. Jako że mam już większą lub mniejszą znajomość tych języków, może warto by było kiedyś coś więcej ogarnąć, żeby móc chociażby czytać proste teksty w języku PSY.
Tę ikonografikę widziałem już w zeszłym roku, uczyłem się trochę sylabariusza, ale jakoś nie miałem motywacji żeby naprawdę się do tego przyłożyć. Pamiętam że pod koniec nawet rozwiązałem zadanie z postaciami z kreskówek, ale dzisiaj już nie pamiętam ani jednego znaku :P

Hangul, jak widać, nie jest trudnym systemem pisma. Szczególnie ze wskazówkami, które podali twórcy ikonografiki. Jednak zapewniam, że aby go opanować, potrzeba poświęcić trochę więcej niż 15 minut ;)
(Sory za nie najszczęśliwsze sformatowanie obrazu, wychodzi trochę poza okno posta, ale mniejszy o jeden rozmiar byłby już nieczytelny :P)
(Sory za nie najszczęśliwsze sformatowanie obrazu, wychodzi trochę poza okno posta, ale mniejszy o jeden rozmiar byłby już nieczytelny :P)

Dlaczego to jest po ang?
OdpowiedzUsuńNo, po polsku by było łatwiej XD
UsuńGłupie pytanie, angielska grafika z reguły jest po angielsku. Zresztą a) angielski jest językiem, który rozumie większość osób, więc tekst nim napisany będzie dostępny dla większej ilości odbiorców b) jeśli ktoś bierze się za naukę języków, to angielski jest absolutną podstawą, bazą i ogólnie tym od czego powinno się zacząć.
Usuń